Don't panic!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

+2
СкручЪ х)
Shibalba
6 posters

Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Shibalba Съб Юни 07, 2008 12:49 pm

"Леле, това кожено яке сигурно е от 89-та, глей го тоя, за мода не е ли чувал? Сигурно е тъп метъл..."
"Тая никога не идва с нас на дискотека, били пускали само бози. Тя ко иска, "Айрън Мейдън"?!"

понеже съм се сблъсквала със случая "извинявай, но... ти метълка ли си?", ми беше интересно какво мислите по въпроса. особено сред младите хора днешно време много си личи (или поне се полагат усилия да си личи) какви са музикалните предпочитания на индивида. дали се носи изсипан, само в черно, дали има обърнати кръстове в джобовете на коженото яке, кецове, стречъри... лично аз съм крайно обидена от това, че хаусърчетата/чалгарите постоянно ни бъркат и много рядко изобщо се сещат, че има разлика между рокери и метъли. може би единствените, които минават несъмнено за такива, каквито са, са типа метъли от вицовете - с дълги, рошави, мазни коси, кожени дрехи, кубинки и мешки. и миришат на чесън. но те рядко се срещат, понеже... ами, да речем, че повечето метъли също са хора, за всеобща изненада.
просто исках да ви питам разпознавате ли ги по улиците, какво мислите за поведението, стила им и прочее. не знам защо се сещам за Тома, който спечели "мюзик айдъл" (бях за него от началото, освен за иван :р) и имаше някакви реакции "еее, тъпия метъл победи...", както и да е. и какво, хората, които слушат разни жици, втора ръка ли са? :р

пп.: и чисто за протокола, аз не съм метълка.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Съб Юни 07, 2008 1:55 pm

Винаги е имало и ще продължава да има. Повече хора не харесват различните от тях и ги дискриминират. Не е само към рокерчетата и метълите. Същото е, примерно, към чалгари и фешъни от страна на рокерчета и метъли х). И също така има разлика м/у хаусъри и фешъни. Ти правиш ли я тази разлика? :р
Иначе метълите и рокерите са пичове повечето х)
П.П. Какво е стречър?
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Чупитопки! Нед Юни 08, 2008 7:36 am

Разлика има, но за съжаление фьешанскуто присъствие на всяко хаус парти ги прави да изглеждат като хаусъри. Въсъщност хаусърите са като клубен вариант на рейвърите като идеология, които пък се носят с дълги коси и бради. А нали метълите за това са ни противни.

ПП: Сещам се един петък се връщаме от Спорт Кафе и една фамилия пишливи мангали ни спира петимата (Аз, Нино, Николай, другите не ги знаеш), пък Ники с кожено яке, и се правят на интересни, питат първо Нино "Абе, келеш. метъл ли си, майка ти да е*а", оня вика "Да, и кво". Чудя се ако бяха питали Николай какво би им отговорил, "Ми не, аз слушам Шакира и Кейни Ийст"
Чупитопки!
Чупитопки!
Досадничък
Досадничък

Male Брой мнения : 332
Местожителство : Year Of the Boomerang!
Registration date : 20.03.2008

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Shibalba Нед Юни 08, 2008 7:08 pm

кейни ийст? това кени уест да не е ? :р
разликата между фешъни и хаусъри е, че "фешън" се определя главно от стила ти на обличане, а "хаусър" идва от музиката ти. т.е. един фешън може да бъде хаусър, може да бъде чалгар, etc, само ме съмнява за метъл или рокер (;. както и един хаусър може да е фешън - 90% вероятно, ала е възможно и да се харесва по-ъндърграунд.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Нед Юни 08, 2008 7:17 pm

Shibalba написа:кейни ийст? това кени уест да не е ? :р
Мина ми през ума, но и той е Канье, не Кейни :р
Shibalba написа:разликата между фешъни и хаусъри е, че "фешън" се определя главно от стила ти на обличане, а "хаусър" идва от музиката ти. т.е. един фешън може да бъде хаусър, може да бъде чалгар, etc, само ме съмнява за метъл или рокер (;
Друго имах предвид - че има някои неща, м/у които има разлика, но много хора не правят, защото не са запознати. Има стилове, м/у които и ти надали правиш разлика (не ми се дават примери, че много ще задълбаем)
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Shibalba Нед Юни 08, 2008 10:26 pm

аз много се озорвам да му кажа каниеи, както държи той о.о. не може ли да е просто кени? ок, поне знаем, че не е ийст х)
мда, има стилове, между които не правя разлика, понеже не съм много навътре - например хип-хоп и рап. като видя изсулен индивид, който асоциативно да ме накара да се замисля за едното от двете, просто си казвам, че е някакъв, който слуша черно, без да уточнявам какво... но знам, че има разлика ! , което ме отличава от въпросните индивиди, които смесват всичко и заради които съм пуснала темата :р но като оставим глобалната музикална дискриминация, по-интересното бяха самите рокери и метъли.
какво си мислите като видите такива на улицата? неща в този дух.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Бляляля Вто Юни 10, 2008 8:15 pm

Shibalba написа:понеже съм се сблъсквала със случая "извинявай, но... ти метълка ли си?", ми беше интересно какво мислите по въпроса.
Хъм.. теб поне те питат. Аз нямам този късмет ;/ Купих си аз едни дънки, такива леко широки и изсулени (още не мога да им се нарадвам) и отивам на танци. По пътя да не казвам как са ме гледали хората.. особено фьешън обществото. И така де влизам си аз в залата, и чувам някой зад мен "Ама тя защо е облечена така?" след което следва отговор "Ааа, ама тя е метълка. Мразя ги тия наркоманчета.". Ъм.. аз лично не се определям за наркоманче, 'щото не пуша, не се боцкам и не смъркам. За метъл.. слушам малко. И да де. На връщане покрай мен минават групичка момчета и момичета. Преди да са ме стигнали ме виждат, почват да се ръчкат с лакти в ребрата, и да се подхилкват. А след като ме подминаха се чува едно "Да те *цензура* у шибания метъл!"
Иначе днес пак излизам с тези дънки, и хората ме гледаха, сякаш имам някаква тарантула на главата (а нямах..май).
Бляляля
Бляляля
Прясно изпечен
Прясно изпечен

Female Брой мнения : 57
Age : 28
Местожителство : под доматиту на сянка :p
Registration date : 11.05.2008

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Вто Юни 10, 2008 9:09 pm

Не им обръщай внимание. Аз им налитам или осирам. За теб първия вариант отпада, не знам дали ще се справиш с втория. Остава ти трети вариант - игнорирай ги х)
П.П. За пиенето не спомена нищо :р
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Бляляля Сря Юни 11, 2008 3:16 pm

Еее.. ти пък.. Не е хубаво да се пие! (съвет даден от теб и от Викито)
Аз иначе съм по третия вариант засега.
Бляляля
Бляляля
Прясно изпечен
Прясно изпечен

Female Брой мнения : 57
Age : 28
Местожителство : под доматиту на сянка :p
Registration date : 11.05.2008

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Пет Юни 13, 2008 2:36 pm

Преди няколко дена говорихме с 1 приятел, че има същото нещо спрямо хип-хопърите и изобщо всички, които носят по-широки и развлачени дрехи...
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Shibalba Съб Юни 14, 2008 10:34 am

уел... една моя страшно добра приятелка и сладурана, която е пънкарче, мен лично ужасно ме кефи като стил. (целта на изречението беше да покажа, че не ми е приятелка, защото изглежда така, а това е едно допълнение в нея, което обожавам). от няколко години ходи все с къса коса (а преди 3 години беше една дъъълга, права, гъста коса до кръста й <3), все направена на различни посоки, все с разни изсипанички джинси и панталони, разни раздърпани потничета, блузи, жилетки, провиснали чанти, хубави стречъри... гривни о.0. на нея й помага и това, че учи дизайн, де. сама си преправя или съставя от самото начало дрехите, ще се занимава с мода един ден... и е луда по унисекс дрехи, аз - също :р. както и да е, та тя изглежда доста типично като я погледнеш, няма начин да си помислиш, че е обикновена. баща ми не я виждал за толкова време, защото колкото пъти сме излизали, е било в софия или във варна/бургас, обаче ако я види, сигурна съм, че ще ми забрани да общувам с нея... за такова дискриминиране също иде реч :р how about it?
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Съб Юни 14, 2008 10:43 am

Да, за такава дискриминация х). За по-пренебрежително отношение, за създадено впечатление преди даже да поговорят с въпросния човек, за по-трудното намиране на работа и т.н.
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Tsveti` Нед Юни 15, 2008 5:32 pm

Музикална дискриминация. Имало я е винаги, може би не толкова ясно изразена.., естествено я има днес, и най-вероятно ще е има и утре. Просто е хубаво по принцип да се стои над тези неща, но явно е трудно, все пак музиката е важно нещо в битието ни, и понеже ние сме открили смисъл в един стил, се стремим да предадем нашия смисъл и на другите. Само си пробутваме мнението на хората. :) И в повечето случаи не го зачитаме. Има музикална дискриминация и срещу метъли и срещу "поп-фолкъри" :D и срещу рапъри. Сблъсък на мнения, идеали, интереси. Както всичко в живота. А и между другото... в повечето случаи наистина е заради дрехите. И това е най-тъпата форма на дискриминация. *зъл*
Tsveti`
Tsveti`
Новоселец
Новоселец

Female Брой мнения : 11
Age : 33
Местожителство : The dark lake, hell още съм си там.. :D
Registration date : 13.06.2008

http://www.myspace.com/tsveti4ka

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by rhz Пет Окт 03, 2008 11:35 pm

На мен вече ми е все тая. Слушам всичко приличащо и неприличащо на музика и общо взето хората по улицата ми правят впечатление всеки по различен начин. Единственото, което ме дразни и поражда някъв негативен коментар за сега са т.нар. модни емо прически. Онези топираните приличащи на дядовците от преди години, когато властваше глем рока. Или момче изглеждащо така идиотско. Просто ми се струва грозно.
Колкото до определянето по външен вид-не трябва да се обръща и на това внимание. Аз никога не изглеждам по определен начин. Мога да съм с кожи, любимите си кубинки, скъсан чорапогащник, мога да съм в черната си също любима пола, мога да съм с кецки и широки дънки, мога да съм с чехли и някъв моден парцал от което следва, че съм метълка, готичка, пънкарка, рапърка, фешънка и какво ли още не. Не съм ли чудесна само?? :Д Чувала съм коментари от всякакви хора- "Ъ, тая тъпа метълка" от модерните животни; "Тая па фешънка кво прави на концерта?" от метъли, корари,пънкари... Единствено растите ме приемат такава каквато съм и чак след като поговорим се опитват да лепнат етикетче. Чест им прави. \|

EDIT:
Колкото до намирането на работа-99% от нещата изискват да изглеждаш прилично, така че... мода, мода, мода. Различното не се приема. Ако знаеш кво е кофти с обици и флешове, ама няма как. Остава само да си татуираш лицето и можеш единствено във студио или като хамалин да работиш, за да не се стряскат хората.
rhz
rhz
Новоселец
Новоселец

Female Брой мнения : 26
Age : 33
Местожителство : София
Registration date : 03.10.2008

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by СкручЪ х) Пон Окт 06, 2008 9:29 am

http://skru4.blogspot.com/2008/09/blog-post_21.html. Същата причина
П.П. Растафаритата като цяло са готино хора. Предполагам, че е така, защото тяхната култура не е толкова популярна и им малко лайнари при тях
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by rhz Пон Окт 06, 2008 3:29 pm

Аре бе :Д хич няма. Лайнарията си е на всякъде, просто самата култура си е яка според мен. И като гледам тя може и да не е особено известна, ма дредовете със сигурност са. Куцо, кьораво и сакато са наплетени , а като питаш кво е тва *д'ох*:Д
rhz
rhz
Новоселец
Новоселец

Female Брой мнения : 26
Age : 33
Местожителство : София
Registration date : 03.10.2008

Върнете се в началото Go down

Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф Empty Re: Музикална дискриминация спрямо рокери и метъли, втф

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите