„ДУНАВ ЕКОНТ” ШАМПИОН!

„ДУНАВ ЕКОНТ” ШАМПИОН! Empty „ДУНАВ ЕКОНТ” ШАМПИОН!

Писане by СкручЪ х) Сря Май 28, 2008 9:05 pm

Дунав Еконт” е новият шампион на България по баскетбол за жени.

Русенските момичета спечелиха 71:68 / 18:17, 20:17, 22:17, 11:17/ четвъртия плеофен мач от финалната серия с „Лукойл Нефтохимик” и с общ резултат 3:1 грабнаха златните медали и купата за шампион на България.
Това е най-големия успех за спортните игри в 111-годишната история на русенския спорт. До момента върховото постижение беше Купата на България спечелена от волейболистките на „Дунав” преди около четвърт век.
Както и във вчерашния двубой, русенки бяха по-активни в началото и завършиха първото полувреме с 4 точки аванс. Този път обаче след почивката натиска им продължи и за разлика от двубоя във вторник през третата част увеличиха преднината си с още 5 точки. През четвъртата част миналогодишните шампионки дадоха всичко от себе си, за да доведат нещата поне до пети мач, но русенки вече бяха усетили вкуса на златото и с решителна игра доведоха нещата до щастливия финал.
С най-точен мерник от „Дунав Еконт” отново беше капитанката Диана Найденова, която реализира 16 точки и направи 5 асистенции. Влязлата като резерва Христина Минкова добави 14 точки, с 10 се отчете роксандра Йорданова.
За бивщите шампионки от „Лукойл Нефтохимик” изключителен мач направи Радостина Славова, но нейните 23 точки не бяха досткатъчни за нещо повече от почетна загуба.