Don't panic!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Всичко ли се продава в днешни дни?

3 posters

Go down

Всичко ли се продава в днешни дни? Empty Всичко ли се продава в днешни дни?

Писане by СкручЪ х) Пет Мар 21, 2008 4:05 pm

Парите въртят света. Парите купуват хляба, за пари хора се правят на панаирджийски мечки, с пари хора се прочуват. Но всичко ли може да стане с пари. Съществува ли в действителност този "Панаир на суетата", където можеш да си купиш всичко - от нови дрехи, до нова съвест? Когато учителката каза темата за есето*, в съзнанието ми изникна едно място като асоциация - Уолстрийт. Място, където единствено и само парите имат значение, място, където се купува и продава нечий живот, място, където пари са живот. Но дали с пари може да се купи всичко? Ако мълчанието е злато, можеш ли да си купиш красноречие? Ако щастието е безценно, можеш ли да го постигнеш с пари? Животът, нещо без което няма ни пари, ни злато, може ли да се купи? Да, може да се купят най-добрите лекари и лекарства, но чичковците в бели престилки и химията не винаги помагат. Не можеш да купиш и нечия любов или омраза. Можеш да купиш преструвките, но не и истинските чувства. Чувствата са едно от малкото останали неща, които не можеш да купиш. С развиването на света има и повече неща за продан. Можеш да си купиш сила, можеш да си купиш ум, можеш и развлечение за 1 ден да си купиш. За всичко си има хапчета. Можеш жена да си купиш, можеш дете да си купиш, можеш и родители (осиновители) да си купиш. Можеш минало да си купиш, можеш и бъдеще да си купиш. Можеш и пари да си купиш. С напредването на цивилизацията все по-малко неща остават безценни. Дали ще успеем да ги съхраним чисти или вече битката е изгубена?


П.П. Трябваше да пиша есе по английска литература преди време (това е извадка от блога ми). Ако си в Руската (гр. Русе) и ти преподава Белева - недей използва това като домашно. Възможно е да го е запомнила х)

Едит: На класното писах по същата тема. Тогава се получи по-добре, обаче пък не ми се преписва тук. Ще видя, може след време да ми скимне да го драсна х)
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Всичко ли се продава в днешни дни? Empty Re: Всичко ли се продава в днешни дни?

Писане by Rado Съб Мар 22, 2008 12:36 pm

Да за съжаление или не, всичко се продава според мен.
Rado
Rado
Съвсем леко досаден
Съвсем леко досаден

Male Брой мнения : 170
Age : 33
Местожителство : Русе
Registration date : 21.03.2008

Върнете се в началото Go down

Всичко ли се продава в днешни дни? Empty Re: Всичко ли се продава в днешни дни?

Писане by Tsveti` Нед Юни 15, 2008 5:27 pm

Хайде стига бе, въпреки безнравствения свят , в който живеем. Има неща, окито не можеш да се купиш, поради простата причина, че н се продават. Всички знаем кои са тези неща, прост разочарованието от сегашната действителност ни кара да забравим тези неща, но те са просто забравени... не са изчезнали. Вярата, че тях ги има и забравена, но щом се възроди, парите няма да имат вече такава стойност, каквато за жалост имат днес.
Tsveti`
Tsveti`
Новоселец
Новоселец

Female Брой мнения : 11
Age : 33
Местожителство : The dark lake, hell още съм си там.. :D
Registration date : 13.06.2008

http://www.myspace.com/tsveti4ka

Върнете се в началото Go down

Всичко ли се продава в днешни дни? Empty Re: Всичко ли се продава в днешни дни?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите