Don't panic!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кучето - най-добрият приятел на човека х)

3 posters

Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by СкручЪ х) Сря Апр 16, 2008 2:56 pm

Днес в час по химия нямаше какво да правя и извадих 1 дузина причини защо кучето е най-добрия приятел на човека, а не друг човек х). Буквално 1 дузина (има някои неща, които съм ги разделил на 2 точки заради бройката х) )

Пояснявам, че като казвам "куче" нямам предвид чуждо озлобено куче (щях да пиша "мастия", ама мастиите също могат да отговарят на долните неща х) ). По-важните неща според мен съм ги подчертал х)

  1. Кучето е искрено.
  2. Кучето няма да те излъже.
  3. Кучето няма да те предаде. Кучето няма да те ухапе дори и да си пъхнеш ръката в устата му.
  4. Кучето има съвест.
  5. Кучето не го е страх да се привържи към теб и да те обикне.
  6. Кучешката любов е до гроб.
  7. Кучето би умряло за теб.
  8. Кучето ще дойде ако имаш нужда от него и го повикаш.
  9. Кучето не го е срам от теб ако си облечен без вкус или нещо подобно.
  10. Кучето няма да те остави заради по-хубав или по-богат стопанин.
  11. Кучето винаги гледа умно.
  12. Кучето понякога е по-умно.


П.П. Извадка от блога ми х)
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by Shibalba Вто Май 20, 2008 2:57 pm

- Кучето е искрено.
Мда, но замислял ли си се, че го прави не от добра воля, а от липса на самосъзнание?

- Кучето няма да те излъже.
Да, защото не знае как. И не може.

- Кучето няма да те предаде. Кучето няма да те ухапе дори и да си пъхнеш ръката в устата му.
О, така ли? Аз съм чувала за много хора, които са си слагали ръцете в устите на кучета(та си!), и са били ухапвани. Както и за такива, които са били хапани, без да си слагат ръцете никъде. :Р

- Кучето има съвест.
Естествено! Нощем то не може да заспи, върти се нервно и пръхти, само защото се измъчва от мисълта, че трябва утре неговият всеобичен господар да стане рано, за да го изведе от тъпия апартамент. После започва да се върти още по-настървено, задето си е помислило, че апартаменът на господаря му е тъп - заслужава да се самонакаже.

- Кучето не го е страх да се привържЕ към теб и да те обикне.
Ти какво, ще се жениш ли за кучето си?

- Кучешката любов е до гроб.
И до кокал също.

- Кучето би умряло за теб.
Нямаш доказателства! По-скоро ти би предпочел кучето ти да умре вместо теб :Р

- Кучето ще дойде ако имаш нужда от него и го повикаш.
И ще ти разтрие гърба, ще ти оправи леглото и ще ти донесе топъл чай с мед и лимон.

- Кучето не го е срам от теб ако си облечен без вкус или нещо подобно.
Защото не му пука - то цял живот си ходи облечено по един и същ начин.

- Кучето няма да те остави заради по-хубав или по-богат стопанин.
Макар че... ако му предложи повече храна и го примами, надали ще е нещастно. Но никой не би направил това, разбира се, много е лесно да си намериш същото куче някъде другаде. Кучетата са като пердетата. Избираш си подходящото и го купуваш.

- Кучето винаги гледа умно.
Аз пък мислех, че винаги гледа тъпо.

- Кучето понякога е по-умно.
Хаха, честито, току-що изработи нова еволюционна теория.


Какво те кара да си мислиш, че си прав за тези неща? Какво те кара да мислиш, че хората не ги могат? Прекалено навътре си приел идеята с избирателното разсъждаване :Р
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by СкручЪ х) Вто Май 20, 2008 3:15 pm

Shibalba написа:- Кучето е искрено.
Мда, но замислял ли си се, че го прави не от добра воля, а от липса на самосъзнание?
Да бе, то е програмиран робот на слънчеви батерии
Shibalba написа:- Кучето няма да те излъже.
Да, защото не знае как. И не може.
Нямаш опит с кучетата, а? По принцип кучето като направи нещо лошо и осъзнава, че е лошо, се държи гузно.
Shibalba написа:- Кучето няма да те предаде. Кучето няма да те ухапе дори и да си пъхнеш ръката в устата му.
О, така ли? Аз съм чувала за много хора, които са си слагали ръцете в устите на кучета(та си!), и са били ухапвани. Както и за такива, които са били хапани, без да си слагат ръцете никъде. :Р
СкручЪ х) написа:Пояснявам, че като казвам "куче" нямам предвид чуждо озлобено куче
Този опит с ръката съм го пробвал с моето куче, пробвал съм го и с чужди кучета, но отгледани от опитни хора (демек добре)
Shibalba написа:- Кучето има съвест.
Естествено! Нощем то не може да заспи, върти се нервно и пръхти, само защото се измъчва от мисълта, че трябва утре неговият всеобичен господар да стане рано, за да го изведе от тъпия апартамент. После започва да се върти още по-настървено, задето си е помислило, че апартаменът на господаря му е тъп - заслужава да се самонакаже.
Същото като за лъгането
Shibalba написа:- Кучето не го е страх да се привържЕ към теб и да те обикне.
Ти какво, ще се жениш ли за кучето си?
Тъпо е да се заяждаш по този начин х). Пък и извинявай, че има само 1 вид обич х)
Shibalba написа:- Кучешката любов е до гроб.
И до кокал също.
Надали. Кучето не е като котките
Shibalba написа:- Кучето би умряло за теб.
Нямаш доказателства! По-скоро ти би предпочел кучето ти да умре вместо теб :Р
Има го и това за предпочитането, но има случаи, в които кучето умира за стопанина си (ако трябва да го защитава)
Shibalba написа:- Кучето ще дойде ако имаш нужда от него и го повикаш.
И ще ти разтрие гърба, ще ти оправи леглото и ще ти донесе топъл чай с мед и лимон.
Edit: Както и да е, тук по-добре да не пиша някои неща (самоцензура)
Shibalba написа:- Кучето няма да те остави заради по-хубав или по-богат стопанин.
Макар че... ако му предложи повече храна и го примами, надали ще е нещастно. Но никой не би направил това, разбира се, много е лесно да си намериш същото куче някъде другаде. Кучетата са като пердетата. Избираш си подходящото и го купуваш.
Това не е котка. Кучето за да остане при някой освен да има храна и вода, трябва и да си хареса стопанина. Иначе аз не разглеждам кучетата като вещи
Shibalba написа:Какво те кара да си мислиш, че си прав за тези неща? Какво те кара да мислиш, че хората не ги могат?
Да, по принцип ги могат, въпросът е, че не ги правят или ако ги правят, то е само временно х) Иии... Edit: Както и да е, тук по-добре да не пиша някои неща (самоцензура)
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by Shibalba Вто Май 20, 2008 3:41 pm

Мда, много обосновано, убеди ме. *ирония* Забелязах, че не си прочел някои неща, които изрично написах :Р Като например "(та им!)". И пак разсъждаваш избирателно... Много добре ти е ясно, че твоето куче за теб е по-различно от останалите кучета. Но не защото е по-добро, а защото е твое. Като с четките за зъби (:.
Кучетата не мислят, не обичат, не се чудят какво лошо са направили, за да им крещиш, не се опитват да те умилостивят... Те свикват и вероятно това наричаш привързване, но за бозайник от техния ранг на развитие, това е просто привикване към средата. Ако твоето куче бъде отвлечено, да речем, от друг човек, вероятно известно време ще изглежда тъжно и объркано, но няма да е понеже му липсва усмивката ти, а заради промяната в средата. Вероятно съществува някакъв естествен обмен на емоции, когато прекарваш много време с някакво същество - между теб и кучето ти, но това важи и за други животни освен кучетата; важи много по-ефективно за хората.
Прави разлика между наложително и избрано.
Освен това аз се дразня, задето превъзнасяш кучетата повече от хората, а ти ползваш лично отношение :Р. Котките нямат нищо общо.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by СкручЪ х) Вто Май 20, 2008 6:01 pm

Да, това с "(та си!)" не съм му обърнал внимание. Неволно е х). Лошо са се отнасяли явно. Всяко нещо с душа може да се развали при лошо отношение х)
Да, харесвам си кучето. Моите неща си ги харесвам повече, факт е. Но и е факт, че моята кучка е наистина много привързана, даже твърде много. Как ще обясниш факта, че преди няколко дена баща ми като си дойде, кучката, която последно го видя преди месец някъде за ден, буквално се напика от радост? Тя би трябвало да отвикне от него за толкова време, защо й е да го прави? А фактът, че кучетата никога не забравят първия си стопанин и ако се е отнасял добре към тях винаги го предпочитат пред следващите? Или че някои кучета след смъртта на стопаните им нито си играят, нито ядат, само лежат?
Кучетата не ги превъзнасям (това е писано след 1 случка), но си падам леко социопат. А съм социопат, защото съм бил предаван от хора, които са ми били като братя (като по-малки деца, когато приятелството има по-голямо значение, и бяхме постоянно заедно, делели сме си залъка, буквално, заедно ходихме напред-назад, познавахме се напълно), пък и виждам повечето около мен какви са. Едновременно мразя и обичам всички. Ноо това е друга тема и няма значение х)
П.П. Самоцензурата е на места, където намеквам за някои неща, но реших да не вкарвам лично отношение, не и точно в споровете с теб х)
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by Бляляля Нед Май 25, 2008 12:02 pm

Според мен кучето може да бъде много по-добър приятел от човека. Моята кучка (тя е и на цялото семейство) винаги ми се е радвала когато ме види, имало е случки, в които и мен ме е опикавала :D ! Обаче донякъде зависи и от стопанина, но колкото и да е гаден той, мисля, че кучето пак ще бъде дори и малко привързано към него. Иначе и аз като брат ми (СкручЪ) съм си делила храната с кучето, и никога не ми е ставало скучно с него. Говоря за всички кучета които сме имали до сега. Иии.. брат ми, това всичкото дето си го написал за кучето е вярно! А да.. сетих се за още нещо свързано с лъгането. Имах един случай, в който кучето ми беше изкопало дупка в градината. Като я видях, го погледнах (кучето), а то почна да гледа ту дипката, ту мен, и накрая се сви и ТРЪГНА КЪМ МЕН! Дали го е направило от тъпотия или от вина не знам, но ми направи голямо впечатление, че не тръгна да бяга *мисли* .
Бляляля
Бляляля
Прясно изпечен
Прясно изпечен

Female Брой мнения : 57
Age : 28
Местожителство : под доматиту на сянка :p
Registration date : 11.05.2008

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by СкручЪ х) Нед Май 25, 2008 1:35 pm

Бляляля написа:Обаче донякъде зависи и от стопанина, но колкото и да е гаден той, мисля, че кучето пак ще бъде дори и малко привързано към него.
М... Не е така
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by Shibalba Пет Юни 06, 2008 10:53 pm

мисля, че това за напикаването от радост не исках да го знам (:.
Shibalba
Shibalba
i'm a twisted

Female Брой мнения : 177
Местожителство : Space :P
Registration date : 21.03.2008

http://rukuen.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by СкручЪ х) Пет Юни 06, 2008 10:54 pm

Извинявай :р
СкручЪ х)
СкручЪ х)
Бъдещ президент :р
Бъдещ президент :р

Male Брой мнения : 1357
Age : 33
Местожителство : Мафията не уточнява адреси
Registration date : 18.03.2008

http://www.myspace.com/skru4

Върнете се в началото Go down

Кучето - най-добрият приятел на човека х) Empty Re: Кучето - най-добрият приятел на човека х)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите